מאמרים

על שטיפת צנרת ומטרותיה

מאוד קל לנו לשכוח מקיומה של צנרת המים הראשית או מנוכחותם של קווי הביוב – זאת, כל עוד הם עובדים בצורה תקינה ומכוסים כהלכה, כך שאנו כלל לא מבחינים בהם. אבל, במקרים בהם הצנרת הוזנחה תקופת זמן ארוכה - אנחנו עלולים להיזכר בקיומה בנסיבות מאוד לא נעימות כגון – סתימה בצנרת אשר תוביל לזרימת המים החוצה - כתוצאה מכך, יתפשטו לכל עבר ריחות בלתי נסבלים אשר עלולים לפגוע ברמת החיים שלנו ושל כל תושבי הסביבה, זאת לצד, מיני תקלות ובעיות נוספות אשר נובעות בעקיפין או במישרין כתוצאה מהסתימה.

במקרים כאלו, נצטרך לפנות חברה מקצועית המציעה שירותים שונים הקשורים לטיפול בצנרת כגון: שטיפת צנרת, צילום צנרת אשר ייעודה לבדוק את צינור המים או קו הביוב ובמקרים בהם יהיה צורך להחליף את הצנרת, נזדקק גם לשירותי שירוול, אשר ייעודם החלפה של הצנרת בזמן קצר וללא צורך בביצוע חפירות.


הליך של שטיפת צנרת

 

בכדי למנוע מצב של התפשטות ריח לא נעים, קיימת חשיבות גבוהה להקפיד ולשטוף את הצנרת כל תקופת זמן אשר אינה עולה על חמש שנים. הליך השטיפה מתבצע על ידי חברות המתמחות בתחום וברשותן ציוד ייעודי מתקדם באמצעותו הן מבצעות שטיפת צנרת. ברוב המקרים, השטיפה מתבצעת באמצעות משאית מיוחדת הנקראת "ביובית" אליה מחוברים צינור השטיפה ומשאבה בלחץ גבוה. השטיפה חייבת להתבצע בצורה יסודית ולהגיע עד לקרקעית. מהסיבות הללו, כל מי שזקוק לשירותי שטיפת צנרת, צריך לבחור את החברה שתעניק את השירות בצורה מושכלת ולוודא שברשותה הציוד החדשני ביותר לביצוע העבודה – יש לשים לב, ששטיפה באמצעות צינורות רגילים לא תהיה יעילה במקרה הזה.


מתי יהיה צורך בצילום צנרת?

 

ייעודו של צילום צנרת הוא לצורך בדיקת הצנרת או קו הביוב - הליך זה מתבצע באמצעות ציוד מתקדם ומשוכלל אשר בכוחו לתעד את פנים הצנרת וזאת מבלי הצורך לגרום לנזקים שונים כגון: שבירת הקיר או הריסתו בצורה מלאה או חלקית. הצורך לקבלת שירות של צילום צנרת יעלה במקרים בהם יהיה צורך לאתר תקלות שונות בצנרת וגם בעת קיומן של בדיקות צנרת תקופתיות ושגרתיות. במקרים בהם הממצאים אשר יתקבלו מהצילום יעידו על צורך של החלפת צנרת, חברה מקצועית ומנוסה תבצע פעולה בשם שירוול –ייעודה של פעולה זאת היא להחליף ולחדש את הצנרת הישנה, כאשר באמצעות אותו שירוול ניתן לבצע זאת בתוך זמן קצר וללא צורך בחפירות או הריסות שונות.

תגיות: שטיפת צנרת, מטרות שטיפת צנרת, חברה לשטיפת צנרת, צנרת ביוב, צנרת
search