מאמרים

קידוח כלונסאות – למה זה כל כך פופולרי כיום?

קידוח כלונסאות הפך להיות פופולארי מאוד בבנייה המודרנית, קידוח מהסוג הזה יוצר בסיס יציב ואפשרות לבנות בניינים גבוהים במהירות וביעילות. בסיס יציב ותשתית חזקה זה הדבר החשוב ביותר כאשר בונים בניין, וכאן משתמשים בכלונסאות שמטרתם העיקרית היא להביא את היציבות ואת התשתית החזקה.

בעת קידוח מהסוג הזה מחדירים כלונס שהוא יסוד בניין לאדמה וכך בעצם שומרים על יציבות הבניין ובנייה ללא חששות או דאגות שמא המבנה יקרוס או ייבנה בצורה לא יציבה. בעבר הכלונסאות היו עשויות מעץ שזה היה החומר החזק והנגיש ביותר, כיום בעת החדשה ניתן לראות כלונסאות מבטון וברזל.

לבחירה באופציה של קידוח כלונסאות יש מספר סיבות, הסיבה החשובה ביותר כמו שכבר ציינו היא לקבע את המבנה לאדמה - ולוודא כי הוא נבנה בצורה חזקה, יציבה וישרה. סיבה נוספת שבגללה משתמשים בכלונסאות היא למנוע מהמבנה לשקוע באדמה, באמצעות התקנת כלונסאות בתחתית המבנה.

קידוח כלונסאות הוא אידיאלי מכיוון שהוא מונע מקירות הדיפון לקרוס בעת הבנייה - דבר שיכול לקרות עקב השימוש בכלים שונים שעשויים להביא לקריסת הקירות, התקנת כלונסאות תביא לכך שהקירות יישארו יציבים לכל אורך הבנייה.

סוגי כלונסאות

בעידן שבו אנו חיים היום קיימים סוגים רבים של כלונסאות, השימוש בכל סוג הוא בהתאם לצרכים ולתשתית הקיימת - ולכן בעת קידוח כלונסאות מוטב לבצע מעט מחשבה ולדאוג כי סוג הכלונס יתאים בצורה הטובה ביותר לצרכים שלכם, כך תקבלו בסופו של דבר את התוצאה הטובה ביותר - שאותה אתם בסופו של דבר מקווים ושואפים לקבל.

הסוג הראשון הוא כלונס צף, את הכלונס הצף ניתן להכניס אותו לקרקע שאינה קשה ברוב הפעמים - והוא מיועד למבנים שאינם גדולים או כבדים. האחיזה שלו בקרקע אינה אבסולוטית, ולכן כלונס מהסוג הזה מתאים למבנה בינוני ומטה שניתן לבנות אותו בצורה טובה ללא כלונס יציב וחזק.

הסוג השני הוא כלונס קצה שהוא מוחדר לכל סוג של קרקע עד שהוא מגיע לבסיס שלה (גם אם מדובר בקרקע קשה במיוחד שקשה מאוד לחדור אותה). כלונס מהסוג הזה מתאים לכל סוגי המבנים, ומשתמשים בו בעיקר לבניית מבנים גדולים הדרושים בסיס חזק ויציב לכל אורך הבנייה.

קידוח כלונסאות ניתן לבצע בשתי סוגי דרכים - באמצעות קידוח שבדרך הזאת משתמשים בכלונס קידוח, קודחים בור גדול אליו יוצקים את הבטון ואת הברזל וכך יוצרים בסיס חזק ויציב. אופציה שנייה הינה החדרה שבה משתמשים בכלונס מוחדר, את הכלונס מחדירים לקרקע באמצעות מהלומות בעיקר.

קידוח כלונסאות - עד כמה השיטה הזאת שכיחה?

השיטה של קידוח באמצעות כלונסאות היא שכיחה מאוד בעיקר בישראל, הדרך האידיאלית של קידוח כלונסאות בישראל היא באמצעות קידוח בעיקר. בקבלנים הישראליים אוהבים בעיקר בסיס חזק ויציב, רובם מעדיפים שלא לקחת סיכונים ומשתמשים בשיטה הטובה והאידיאלית ביותר לתשתית חזקה של הבניין. גם בשאר העולם השיטה של קידוח כלונסאות היא נפוצה מאוד, במקומות רבים בעולם היה נהוג עד לא מזמן להשתמש בשיטת ההחדרה - אך כיום רוב העולם מיישר קו וכולם מעדיפים את האופציה של הקידוח על פני ההחדרה.

תגיות: קידוח, כלונסאות
search