מאמרים

שטיפת צנרת – למען חידוש הצנרת ושיפוצה

חלק חשוב מהמעבר לבניין דירות חדש היא הוצאת טופס 4 לבניין. בשביל להוציא טופס 4, צריך להוכיח לרשויות שהצנרת בבניין נקייה ובטיחותית. חידוש הצנרת ושיפוצה כולל הרבה מאוד עבודה ופרטים שונים. למשל –

בשביל שהצנרת תהיה ראויה לבניין מגורים צריף לשטוף אותה, ושטיפת צנרת מאפשרת ניקיון עמוק של תשתית האינסטלציה בכל בניין ומבנה מגורים, והיא יכולה להפוך אותו ליוקרתי יותר. בשביל שתהליך הניקוי של הצנרת יהיה קל יותר, ונהוג לצלם אותה בעזרת רובוט. את צילום הצנרת אפשר להגיש גם במסמכים לקראת הקבלה של טופס 4.

שטיפת צנרת – במה מדובר?

טופס 4 הוא למעשה טופס האכלוס של הבניין, ובשביל לקבל את טופס האכלוס לבניין - כל הבניין צריך לעמוד בסטנדרטים גבוהים ומחמירים מבחינת הבטיחות.

חלק חשוב בכל בניין הוא הצנרת, כך למשל כאשר הצנרת בבניין מלאה בחלודה - לא ניתן לעשות בה שימוש ומן הסתם היא לא תעמוד בתקן. שטיפת הצנרת מאפשרת לנקות את החלודה והלכלוך מהצנרת, ולהפוך אותה ראויה לבניין מגורים. חשוב במיוחד להשקיע בניקיון הצנרת, כי כך יתאפשר לדיירי הבניין להיות בטוחים שהמים שהם צורכים בטוחים ולא מזוהמים. בזמן הניקיון והשטיפה של הצנרת חשוב לעבוד בצורה יסודית, ולא לעגל פינות. כך הצנרת באמת תהיה נקייה באופן מוחלט.

שירוול – מה זה ואיך זה קשור לשיפוץ צנרת?

חלק חשוב מתהליך שיפוץ הצנרת והניקיון שלה הוא תהליך שירוול, ותהליך זה הוא חלק מתהליך הניקיון של הצנרת. בשיטה זו, "מחליפים" את הצנרת הקיימת מבלי לבצע עבודות חפירה או פירוק של הבניין. הצינור החדש למעשה צמוד לחלוטין לצינור הקיים ומהווה מיסוך על פני החלודה והמקטעים הבעייתיים, בכך שהוא למעשה משרוול את הצינור כולו – לכל אורכו.

עבודת השירוול הינה בידי בעלי מקצוע בלבד, והיא מצריכה מיומנות וידע מעמיק בתחום. עבודת שירוול איכותית תחזיק מעמד לאורך שנים רבות, ומבלי לפגוע בקוטר הצינור הקיים (מה שמוביל לסתימות ובעיות נוספות). לכן יש חשיבות רבה להביא מומחים מהתחום, ולוודא שהעבודה נעשית בצורה הטובה ביותר ובמהירות כזו שלא תפריע בתהליך הבנייה כולו.

החשיבות לכך ברורה - בשביל שהצנרת והביוב יהיו בטוחים, כדי שמי השתייה והמקלחת לא יבואו במגע עם צינורות הביוב או נזקים אחרים. פנייה לחברת אינסטלציה איכותית תוכל לאפשר לכל פרויקט בניה לטפל בצורה נכונה בצנרת, ולדאוג שתקבלו את טופס 4 המאפשר לחיות בבניין בצורה בטוחה.
תגיות: שטיפת צנרת, צילום צנרת, חידוש צנרת, שיקום צנרת, שירוול
search